• گیلان ، لاهیجان ، شیشه گران،بهشتی9،ساختمان بهشت،طبقه 2، واحد 3 و 4
  • تلفن تماس :  7 الی 01341219506 | 09021453930
  • شنبه - پنجشنبه   8 صبح - 21 شب

فواید ماساژ درمانی

ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ درمانی یک روش مراقبت درمانی و بالینی از بدن است که بر روی جسم و روان افراد اثر می‌گذارد. ماساژ یک فرایند است که طی آن بافت‌های بدن مانند عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها و مفاصل دستکاری می‌شوند تا دردهای عضلانی بدن و استرس‌های روزانه از بین بروند. این ماساژ عضلات و سایر بافت‌های بدن را نرم می‌کند تا آسیب‌های بدن درمان شوند و سلامت عمومی بدن به آن بازگردد. بنابراین فواید ماساژ درمانی نه تنها برای جسم است، بلکه برای روان افراد نیز کاربرد دارد.

 

آشنایی با فواید ماساژ درمانی

خواص درمانی ماساژ بدن بسیار گسترده است. اگر در بدن خود درد عضلانی دارید و یا دردی مزمن شما را اذیت می‌کند به شما توصیه می‌کنیم تا از ماساژ درمانی استفاده کنید. ماساژ درمانی باعث کاهش اختلالات اسکلتی و عضلانی می‌شود. همچنین مشکلات فیزیکی بدن و نیز اضطراب و استرس را کم می‌کند. ماساژ درمانی باعث می‌شود تا انقباض عضلات کم شوند و بدن آرامش بیشتری داشته باشد. بنابراین از فواید ماساژ بدن می‌توان به از بین رفتن تنش‌های اسکلتی و عضلانی و نیز کاهش استرس و پریشانی ذهن و روان اشاره کرد. همچنین ماساژ بدن می‌تواند ذهن را متمرکز کرده و خواب شما را عمیق و آرام کند.

ماساژ درمانی می‌تواند بخش مهمی از برنامه شما برای حفظ سلامتی باشد. به طور کلی فواید ماساژ درمانی عبارتند از:

  • کاهش یا از بین بردن درد
  • بهبود تحرک مفاصل
  • بهبود عملکرد غدد لنفاوی
  • کاهش تنش عضلانی

از فواید ماساژ درمانی این است که هم می‌تواند دردهای حاد را درمان کند و هم بر روی دردهای مزمن تاثیر زیادی دارد. ماساژ درمانگران بر روی طیف وسیعی از افراد که ناتوان شده‌اند و نیاز به توان‌بخشی دارند کار می‌کنند. همچنین ماساژ درمانی می‌تواند به عنوان یک برنامه پیشگیرانه برای سلامتی بدن هم استفاده شود. به طور مثال با تمرین‌های ورزشی و مدیریت استرس می‌توانید از دردها و آسیب‌های جسمی و روانی جلوگیری کنید.

انواع ماساژهای درمانی

به طور کلی ماساژ درمانی برای بخش‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. پس از آشنایی با فواید ماساژ درمانی با انواع ماساژ آَشنا می‌شویم. انواع ماساژ درمانی عبارتند از:

ماساژ بدن: در این روش بخش‌های مختلف بدن مانند عضلات، گردن، کتف‌ها و زانوها به کمک حرکاتی که متخصص ماساژ بر روی آنها انجام می‌دهد درمان می‌شود. ماساژ بدن به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. ماساژ آروماتراپی، ماساژ سوئدی، رفلکسولوژی، ریکی و شیاتسو از انواع ماساژها هستند که در ادامه به دو روش از آنها که با استفاده از روغن‌های ارگانیک انجام می‌شود می‌پردازیم:

  • ماساژ آروماتراپی: در این نوع ماساژ از روغن‌های ارگانیک استفاده می‌شود. استفاده از این روغن‌ها به هزاران سال قبل برمی‌گردد. در مصر باستان از ماساژهای معطر برای سلامتی بدن استفاده می‌شده است. ترکیب این دو عنصر با یکدیگر باعث می‌شود تا فرد احساس آرامش کند و بسته به نوع رایحه‌ای که انتخاب می‌کند به فرد نیرو و انرژی می‌دهد.
  • ماساژ سوئدی: در این ماساژ نیز از روغن‌های ارگانیک استفاده می‌شود. ماساژ سوئدی یک ماساژ سنتی به شمار می‌آید. در این ماساژ از نرم کردن عضلات و ایجاد فشار برای کاهش تنش‌های عضلانی استفاده می‌شود. در این ماساژ نیز از روغن استفاده می‌شود تا دست به راحتی روی بدن حرکت کند. این ماساژ معمولا 35 تا 60 دقیقه طول می‌کشد.

ماساژ صورت: ماساژ صورت یک روش درمانی است که به کمک دست و یا ابزار، صورت و گردن را ماساژ می‌دهند تا با گردش خون، پوست تحریک شده و عوارض پوستی درمان شوند.

فواید ماساژ صورت چیست؟

تحقیقات نشان می‌دهند که فواید ماساژ درمانی صورت زیاد است. در ادامه با این فواید آشنا می‌شوید:

رفع چین و چروک:

ماساژ صورت، چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و پوست را جوان می‌کند. با ماساژ پوست صورت می‌توانید اثرات پیری پوست را به تعویق بیندازید و پوستی جوان داشته باشید.

 رفع جوش و آکنه:

ماساژ صورت باعث می‌شود تا گردش خون در پوست زیاد شده و جوش و آکنه از بین بروند. بهتر است پوست صورت را به آرامی ماساژ دهید و از انجام حرکات تند و خشن بپرهیزید.

روشن شدن پوست:

از فواید ماساژ درمانی برای صورت، روشن شدن رنگ پوست است. تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که پوست صورت خود را ماساژ می‌دهند، پوستی روشن، درخشان و شفاف دارند. همچنین ماساژ پوست صورت باعث می‌شود که پوست سفت شود.

رفع جای زخم و اسکار:

اگر روی پوست صورت خود جای زخم دارید، یکی از بهترین روش‌های درمان ماساژ صورت است. ماساژ صورت گردش خون را زیاد می‌کند و سلول‌های آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند. بنابراین جای زخم‌ها از بین می‌روند. همچنین ماساژ صورت علائمی مانند درد، خارش و حساسیت پوستی را از بین می‌برد.

 

 

کلینیک زیبایی میها واقع در لاهیجان با بروزترین خدمات مراقبت و زیبایی پوست و مو در خدمت شما می باشد.

01341219506-7

09021453930

09113405504

 

ماساژ درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *