• گیلان ، لاهیجان ، شیشه گران،بهشتی9،ساختمان بهشت،طبقه 2، واحد 3 و 4
  • تلفن تماس :  7 الی 01341219506 | 09021453930
  • شنبه - پنجشنبه   8 صبح - 21 شب

تزریق ژل و بوتاکس با بهترین برندها

 

یکی از راه های موثر برای از بین بردن چین و چروک و سایر مشکلات پوستی بوتاکس است. توسط بوتاکس، پزشکان در واقع عضلات صورت را غیر فعال می کنند و از حرکت آنها جلوگیری می کنند. در نتیجه، چهره جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد.

گزینه های درمان چین و چروک به طور فزاینده ای فراوان است. تعداد بیشماری محصولات بدون نسخه وجود دارد و مردم نیز برای گزینه های ماندگار تر به سراغ پزشکان خود می روند. سم بوتولینوم نوع A (بوتاکس) و پرکننده های پوستی هر دو روش درمانی طولانی مدت هستند. هر روش را می توان برای چین و چروک استفاده کرد، اما تفاوت های مختلفی بین این دو وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

 

بوتاکس :

بوتاکس به خودی خود یک آرامش بخش ماهیچه است که از باکتری ها ساخته شده است. بوتاکس بیش از دو دهه در بازار است و از آن برای درمان اختلالات عصبی که باعث ضعف عضلات می شود استفاده شده است. همچنین برای معالجه میگرن و سایر شرایط پزشکی نیز استفاده می شود.

 

در درجه اول برای درمان چین و چروک از بوتاکس استفاده می شود. این چین و چروک ها به طور طبیعی در اطراف چشم و دهان و همچنین بین ابروهای شما ایجاد می شوند. آنها با افزایش سن بیشتر می شوند. تزریق بوتاکس باعث آرامش عضلات در نزدیکی این چین و چروک ها می شود. عدم حرکت عضلات باعث کاهش چین و چروک می شود.

تزریق بوتاکس به طور معمول 4 تا 6 ماه دوام می آورد و پس از این دوره ، مجدداً تزریق انجام می شود ، زیرا حرکت ماهیچه ها برمی گردد.

بوتاکس گونه،بوتاکس صورت چیست

تزریق ژل و بوتاکس

 

تزریق ژل :

همچنین در برخی موارد ، هنگامی که بوتاکس مؤثر نیست از پرکننده ها (ژل) استفاده می شود. پرکننده های بافت بهترین روش درمانی برای چین و چروک های زیر پلک است. این پرکننده ها ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر درمان های موضعی پوست مانند لیزر یا روش های دیگر استفاده شوند.

 

پرکننده های پوستی در اشکال مختلفی تولید می شوند و مانند بوتاکس قابل تزریق هستند. از سه نوع ژل به عنوان پرکننده خطوط لب ، گونه و خط خنده استفاده می شود: ژل های دائمی ، موقت و نیمه دائمی. ژل های دائمی از پلی آکریلیک ساخته شده اند و به دلیل عدم وجود در بین بافتهای سلولی بدن ، ممکن است در نهایت باعث تحریک سیستم ایمنی بدن شود. در نتیجه ، جابجا می شود و تجزیه می شود. در این حالت عوارضی مانند افتادگی گونه و تجمع ژل در یک مکان ممکن است رخ می دهد.

 

ژل های موقت از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. این نوع ژل عوارض ژل دائمی ندارد. مهمترین نکته در مورد این ژل این است که در مقایسه با سایر پرکننده های حاوی کلاژن و چربی، بیشتر دوام می آورد.

 

ژلهای نیمه ماندگار بعنوان پرکننده های عالی در بعضی مناطق استفاده می شود و این تنها ژلی است که می توان از آن روی ژل های موقتی استفاده کرد. در نتیجه باعث پر شدن بیشتر پوست می شود. در مورد چین و چروک های عمیق ، این ژل به خوبی اعمال می شود و در مقایسه با ژل های موقتی بیشتر عمر می کند.

 

توصیه می شود محل تزریق را بعد از درمان با پرکننده (ژل) ماساژ ندهید. تا دو هفته بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض آفتاب و هوای سرد خودداری کنید و به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.

بوتاکس گونه،بوتاکس صورت چیست

بوتاکس چیست

 

آیا بوتاکس موثر است؟

تزریق بوتاکس برای اکثر مردم نتایج خوبی ایجاد می کند. احتمالاً در طی یک هفته از تزریق اثرات قابل ملاحظه ای خواهید دید. عوارض جانبی حداقل است و بیشتر آنها پس از مدت کوتاهی از بین می روند. اگر شرایط خاصی دارید که مانع از آن می شود ، ممکن است متوجه اثرات کامل بوتاکس نشوید. لازم است پیش از موعد با پزشک خود در مورد همه این خطرات احتمالی صحبت کنید. پس از انجام بوتاکس ، شما می توانید فعالیت های روزانه خود را بدون هیچ گونه مشکلی ادامه دهید.

 

پرکننده های پوستی چقدر موثر هستند؟

پرکننده های پوستی نیز مؤثر تلقی می شوند و نتایج به طور کلی طولانی تر از بوتاکس است. با این وجود نتایج بسته به نوع پرکننده ای که انتخاب می کنید متفاوت است.

بوتاکس گونه،بوتاکس صورت چیست

تزریق بوتاکس

 

اثرات جانبی بوتاکس و تزریق ژل :

مانند تمام درمانهای پزشکی، هم بوتاکس و هم مواد پرکننده پوستی با خطر عوارض جانبی همراه هستند. برای کاهش خطر عوارض جانبی بوتاکس فقط برای افرادی که از سلامتی خوبی برخوردار هستند، استفاده می شود.

 

عوارض جانبی احتمالی شامل موارد زیر است:

• کبودی در محل تزریق

• افتادگی پلک ها ، که می تواند چندین هفته طول بکشد.

• قرمزی و سوزش چشم

• سردرد

 

مصرف قطره چشم قبل از تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش برخی از عوارض جانبی کمک کند. همچنین باید برای جلوگیری از کبودی ، چند روز قبل از تزریق مصرف هرگونه رقیق کننده خون را متوقف کنید.

 

بوتاکس توصیه نمی شود اگر:

• باردار یا شیرده هستید.

• عضلات صورت ضعیفی دارید

• در حال حاضر مشکلات پوستی مانند پوست ضخیم یا زخم های عمیق وجود دارد.