• لاهیجان،شیشه گران،بهشتی9،ساختمان بهشت،ط2،واحد4
  • تلفن تماس :  7 الی 01341219506
  • info@mihaclinic.ir
  • شنبه - پنجشنبه   8 صبح - 21 شب

آر اف فرکشنال در لاهیجان

آر اف فرکشنال

جوان‌سازی پوست و داشتن پوست زیبا و شاداب به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. یکی از روش‌های مدرن و پرطرفدار در جوان‌سازی پوست آر اف فرکشنال است. این روش یکی از آخرین متدهای جوان‌سازی پوست با دستگاه است.

افرادی که می‌خواهند پوستی زیبا، جوان و سفت داشته باشند می‌توانند طی چندین جلسه نسبت به احیا و جوان‌سازی پوست خود اقدام کنند. این روش به دلیل اینکه هیچ‌گونه عوارضی ندارد و تنها در برخی افراد عوارض جزئی و موقت از خود نشان می‌دهد به‌عنوان یک روش مناسب و سلامت شناخته می‌شود. در ادامه به معرفی و تشریح آر اف فرکشنال خواهیم پرداخت.

 

آر اف فرکشنال سوزنی اسکارلت (microneedle fractional RF)

آر اف فرکشنال سوزنی با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی که در انتهای دستگاه لیزر وجود دارد منجر به تحریک لایه‌های پوست و کلاژن سازی می‌شود. دستگاه آر اف سوزنی به میکرو نیدل فرکشنال آر اف نیز مشهور است. این روش برای پاک‌سازی پوست، بهبود جای جوش و آکنه، رفع چین‌وچروک و بسیاری مشکلات دیگر پوستی بکار می‌رود.

دستگاه‌های آر اف لیزری بوده و از سرسوزن‌ها امواج رادیویی منتشر می‌شود. این دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزری آر اف فرکشنال سوزنی بوده و عملکرد مطلوبی بر روی پوست بر جای می‌گذارد. در ادامه نحوه عملکرد دستگاه آر اف خواهیم پرداخت.

 

نحوه عملکرد دستگاه آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال از طریق سوزن‌های زیاد و متراکمی که در انتهای دستگاه وجود دارد بر روی پوست قرار داده می‌شود. سوزن‌ها مابین نیم تا سه میلی‌متر ارتفاع دارند. با روشن شدن دستگاه به‌یک‌باره سوزن‌ها درون‌پوست فرو می‌روند. این سوزن‌ها بسیار ریز بوده و تنها درد خفیفی در پوست ایجاد می‌کنند. در انتهای هر سوزن سوراخی وجود دارد که امواج رادیویی که بی‌ضرر هستند از آن منتشر می‌شود. پس از فرورفتن سوزن‌ها در پوست فرکانس‌های رادیویی فعال‌شده و منجر به فعال شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شوند.

لایه زیرین پوست موسوم به درم محل ساخت کلاژن است. سوزن‌های دستگاه آر اف فرکشنال پس از عبور از لایه بیرونی پوست بنام اپیدرم وارد درم شده و کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کنند. این کار عامل جوان‌سازی و زیبایی پوست خواهد بود. عمق نفوذ سوزن‌ها در پوست قابل تنظیم است. نفوذ سوزن به داخل پوست و عبور امواج رادیویی از آن‌ها منجر به بالا رفتن حرارت و تحریک ساخت کلاژن و الاستین می‌گردد. دستگاه آر اف فرکشنال از طریق تحریک کلاژن سازی و افرایش خاصیت الاستیک پوست روند پیری را به تعویق انداخته و شادابی و زیبایی را به پوست شما بازمی‌گرداند.

 

جوان‌سازی و تحریک کلاژن سازی

یکی از ویژگی‌های استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال تحریک کلاژن سازی پوست است. کلاژن پروتئین مهمی در ساختار پوست است که در فرآیند ساخت و تکثیر سلول‌های پوست و جایگزینی با سلول‌های مرده نقش مهمی را بازی می‌کند. تقریباً کلیه روش‌های ترمیمی و جوان‌سازی پوست ازجمله آر اف فرکشنال از طریق تحریک کلاژن سازی عمل می‌کنند.

سوزن‌های دستگاه آر اف سوزنی با ورود به درون‌پوست و انعکاس امواج رادیویی باعث ایجاد حرارت و تحریک کلاژن سازی پوست می‌گردند. سفت شدن پوست، رفع شل شدگی و افتادگی، رفع چین‌وچروک، انسداد منافذ پوست، رفع جای جوش و آکنه برخی از نتایج آشکار جوان‌سازی پوست با استفاده از روش آر اف فرکشنال بشمار می‌آید.

 

کاربردهای آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال کاربردها و مزیت‌های زیادی در جوان‌سازی پوست و رفع مشکلات پوستی دارد. ازجمله کاربردهای آر اف می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

جوان‌سازی پوست: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از آر اف فرکشنال سوزنی جوان‌سازی پوست است. سفت کردن پوست و لیفت آن‌یکی از نتایج بارز استفاده از آر اف است. دستگاه با تحریک کلاژن سازی پوست موجب سفت شدن و کشیدگی آن می‌شود. افزایش حجم پوست با صاف شدن، کشیدگی و خاصیت ارتجاعی پوست همراه است، بدین ترتیب خطوط و چین‌وچروک‌های پوست برطرف می‌گردد.

از بین بردن جای جوش، زخم و منافذ پوستی: یکی از کاربردهای دیگر دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی از بین بردن جای جوش، آکنه، منافذ پوستی و ترک‌های موجود بر روی پوست است. با استفاده مداوم از آر اف کلیه مشکلات پوستی از قبیل برطرف شده و یا به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.
علاوه بر دو کاربرد اصلی آر اف فرکشنال سوزنی که در بالا به آن اشاره شد، رفع کیست‌های پوستی، کیسه‌های چربی، بافت‌های سطحی و رنگ‌دانه‌های روی پوست از طریق این روش قابل‌رفع خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *