آشنایی با مزوتراپی!مزوتراپی چیست؟

آشنایی با مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟ مزوتراپی Mesotherapy یکی از درمان های زیباییست که امروزه بسیار رواج پیدا کرده؛ این درمان زیبایی کاربرد های مختلفی دارد و می توان برای درمان های مختلف و زیبایی از روش مزوتراپی استفاده کرد. بیشترین استفاده این نوع درمان برای رفع مشکلات پوستی مانند چین و چروک است؛ اما می توان از این روش برای ترمیم مو حتی بعد از کاشت مو هم استفاده کرد.

کاربرد ها و دلایل انجام مزوتراپی

درمان زیبایی مزوتراپی در واقع به عنوان روشی برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی اضافی شناخته می شود؛ اما همانطور که گفته شد برای موارد دیگری هم کاربرد دارد که در پایین برخی از موارد استفاده درمان زیبایی نام برده شده است.

• این درمان زیبایی می تواند سلول های چربی زائد را در مناطقی مانند معده، ران، باسن، باسن، پاها، بازوها و صورت از بین ببرد.

• باعث کاهش سلولیت می شود.

• چین و چروک و خطوط روی صورت حاصل از افزایش سن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

• اصلاح زخم ها

• در صورتی بر اثر افزایش سن پوستی شل دارد این روش می تواند به سفت شدن پوست شما کمک کند.

• باعث روشن شدن رنگدانه های پوست می شود.

• بیماری آلوپسی را که باعث ریزش مو می شود درمان می کند و باعث تقویت و ترمیم مو می شود.

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام مزوتراپی

معمولا به دلیل غیر تهاجمی بودن درمان زیبایی مزوتراپی که برای مواردی مانند جوان سازی پوست و ترمیم مو استفاده می شود نیاز به استراحت مطلق و طولانی مدت در دوران نقاهت و بهبودی ندارد و شخص تحت درمان می تواند به محض اتمام درمان به فعالیت روزانه خود بپردازد. اما معمولا توصیه می شود به دلیل حساس شدن شدید پوست به علت زخم های ایجاد شده بر اثر درمان زیبایی حداقل یک روز پس از انجام درمان مزوتراپی شخص تحت درمان در خانه بماند تا در معرض گرد و غبار، آلودگی و نور آفتاب قرار نگیرد. با این حال به دلیل بدون درد بودن مزوتراپی، انجام درمان نمیتواند مانع فعالیت های شخص تحت درمان شود.

معمولا دوران نقاهت و بهبودی بعد از انجام درمان در صورتی که تمام نکات گفته شده رعایت شود و درمان به خوبی انجام شود فقط با کمی کبودی و تورم همراه است. کبودی و تورم ایجاد شده بعد از انجام درمان به دلیل زخم های ایجاد شده توسط دستگاه مزوتراپی بروز می کند و در طی ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت بعد از درمان ایجاد می شوند و بین ۶ تا ۷۲ ساعت به اوج خود میرسند که در این زمان کمی قرمزی، لک و سوزش را هم ممکن است با تشدید کبودی و تورم مشاهده کنید.

مزوتراپی چیست؟

مراقبت های بعد از انجام مزوتراپی

همانطور داشتن آمادگی و رعایت نکات مراقبتی قبل از انجام مزوتراپی اهمیت دارد، رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام درمان هم از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که شما نکات گفته شده را رعایت کنید همانطور که گفته شد میتوانید درمان بدون خطری داشته باشید؛ در غیر این صورت و با رعایت نکردن نکات گفته شده ممکن است شما مدتی بعد از گذشت انجام درمان زیبایی مزوتراپی با عوارض جانبی و خطرات ناشی از انجام درمان زیبایی مواجه شوید. بروز عوارض جانبی می تواند زمینه لازم را هم برای بروز مشکلات جدی تر فراهم کند؛ به همین دلیل لازم است شما بعد از انجام این روش درمان زیبایی حتما نکات مراقبتی را رعایت کنید تا عوارض مزوتراپی به حداقل برسد. در پایین به برخی از نکات مربوط به مراقبت بعد از مزوتراپی اشاره شده است:

1. بلافاصله پس از انجام درمان، یخ را در منطقه تحت درمان قرار دهید و در صورت شدید بودن تورم این کار را به طور مرتب تا ۴۸ ساعت هر ۲ ساعت یکبار تکرار کنید.

2. حداقل تا ۴ ساعت پس از انجام درمان، صورت خود را نشویید.

3. به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق از مصرف داروهای ضد التهاب (آسپرین، Motrin و غیره) یا ویتامین E خودداری کنید و فقط طبق تجویز پزشک دارو مصرف کنید.

4. حمام گرم، سونا، جکوزی و ماساژ برای ۴۸ ساعت پس از انجام درمان توصیه نمی شوند؛ اما بعد از ۴۸ ساعت، حمام گرم برای کمک به بهبودی توصیه می شود.

5. تا دو هفته بعد از انجام درمان از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب، برنزه کردن، سونا یا گرما شدید خودداری کنید.

کلینیک زیبایی میها واقع در لاهیجان با بروزترین خدمات مراقبت و زیبایی پوست و مو در خدمت شما میباشد.

01341219506-7

09021453930

09113405504

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *