• گیلان ، لاهیجان ، شیشه گران،بهشتی9،ساختمان بهشت،طبقه 2، واحد 3 و 4
 • تلفن تماس :  7 الی 01341219506 | 09021453930
 • شنبه - پنجشنبه   8 صبح - 21 شب

سوختگی بعد از لیزر موهای زائد

سوختگی بعد از لیزر موهای زائد

دلیل آن نیز می تواند مراجعه به سالن ها و آرایشگاه هایی باشد که خدمات لیزر مو را توسط افراد بی تجربه انجام می دهند و این موضوع می تواند عوارض لیزر مانند سوختگی را در بدن افراد به وجود آورد.

اگر شما به یک کلینیک تخصصی و حرفه ای در زمینه لیزر موهای زائد بدن مراجعه فرمایید، احتمال ایجاد سوختگی ناشی از لیزر مو به صفر خواهد رسید. تکنسین ‌های با تجربه و آموزش دیده، تنظیمات لیزر را متناسب با پوست و موی هر شخص تعیین خواهند کرد و درمان را طبق دستورالعمل های استاندارد انجام می دهند.

به طور خلاصه می توان اذعات داشت که بهتر است لیزر موهای زائد را در سالن های آرایشی حتی در صورتی که نرخ آن ها ارزان تر از کلینیک های تخصصی باشد؛ انجام ندهید. به دلیل آن که در این صورت خودتان را در معرض خطر سوختگی ناشی از لیزر مو قرار خواهید داد.

 

اصلی ترین دلایل سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد چیست؟!

دلایل مختلفی می تواند سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد را افزایش دهد که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره کرده و شرح خواهیم داد:

مراجعه به تکنسین های لیزر‌موی بی تجربه و بی صلاحیت

نمی‌ توان گفت که فرایند لیزر مو کاملا بدون خطر و بدون عوارض جانبی می باشد. اما همان گونه که پیش از این اشاره شد در صورتی که حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت توسط تکنسین های بی تجربه و غیر متخصص انجام گیرد احتمال سوختگی های شدید و یا جزئی ناشی از لیزر مو وجود خواهد داشت. عوارض جانبی لیزر مو شامل موارد زیر می باشد:

 • التهاب و قرمزی
 • درد و ناراحتی
 • ایجاد لکه هایی روی پوست و …

موارد ذکر شده در بالا کاملا موقتی و طبیعی هستند و حتی در کلینیک های تخصصی و با بهترین دستگاه ها نیز این عوارض جانبی تا حدودی مشاهده می شوند. اما نکته مهم این است که بروز سوختگی یا باقی ماندن اثر سوختگی روی پوست به هیچ عنوان از عوارض جانبی طبیعی لیزر مو نمی باشد.

انتخاب دستگاه نامناسب لیزر مو بر اساس پوست و موی بیمار

قبل از شروع جلسات لیزر، متخصص ابتدا نوع پوست، رنگ پوست و رنگ موی شما را بررسی کرده و لیزر مطابق با آن را انتخاب می کند. درصورتی که دستگاه لیزر موی نامناسبی برای بیمار انتخاب شود؛ امکان بروز سوختگی های شدید روی پوست وجود دارد. بنابراین انتخاب دستگاه مناسب پوست یکی از اولویت های قبل از انجام لیزر می باشد.

عدم مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد

در صورتی که توصیه هایی متخصص لیزر در خصوص قرار نگرفتن زیر نور آفتاب یا استفاده از کرم های مرطوب کننده پس از جلسه لیزر را رعایت نفرمایید، احتمال بروز سوختگی درجه یک روی پوست لیزر شده وجود خواهد داشت که می تواند مشکلات بسیاری را برای شما عزیزان ایجاد نماید.

استفاده از حرارت بیش از حد حین حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکس

برخی از افرادی که دوره لیزرشان را مطابق با برنامه زمان بندی شده به پایان نرسانده اند؛ بعد از چند ماه مجددا برای پیگیری جلسات لیزر به کلینیک مراجعه می کنند و درخواست می نمایند که لیزر مو با حرارت بسیار بالا برای آن ها انجام شود تا هم هزینه کمتری داشته باشد و هم زودتر به نتیجه برسند. ولی این مسئله باعث سوختگی های شدید و ایجاد مشکلات متعاقب آن خواهد شد.

علائم سوختگی درجه یک ناشی از لیزر مو چه می باشد؟!

شایان به ذکر می باشد که به سوختگی درجه یک، سوختگی سوپرفیشال نیز می گویند که می تواند تاثیر منفی روی لایه‌های بالایی پوست شما پس از فرآیند لیزر موهای زائد داشته باشد. در صورتی که سوختگی در ناحیه وسیعی از بدن شما اتفاق بیفتد و درد زیادی داشته باشید باید بلافاصله داروهای مناسب مصرف کنید تا سوختگی شما بهبود یافته و درد تسکین پیدا کند.

از علائم سوختگی بسیار شدید ناشی از لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • تورم شدید
 • قرمز شدن پوست
 • داغ شدن بیش از حد پوست هنگام لیزر مو و خنک نشدن آن
 • مشاهده تغییر رنگ پوست

 

چطور باید از سوختگی ناشی از لیزر مو جلوگیری کرد؟

باید بیان شود که یکی از مهمترین عواملی که ریسک سوختگی ناشی از لیزر مو را کاهش می دهد مراجعه به کلینیک تخصصی لیزر مو با تجربه و حرفه ای است که فرایند ایمن و مطمئن را با تکنسین های آموزش دیده به شما ارائه می دهد. از دیگر راهکارهای جلوگیری از سوختن پوست حین لیزر موهای زائد می توان به موارد مهم زیر اشاره داشت:

 • مطمئن شوید که دستگاه لیزر مورد استفاده مجوزها و تاییدیه های لازم را دارد و به خوبی سرویس شده است.
 • مطمئن شوید که دستگاه لیزر مورد استفاده با نوع پوست، رنگ پوست و رنگ موی شما مطابقت دارد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که لیزر کندلا الکس برای پوست های روشن و لیزر کندلا یگ برای پوست های بسیار تیره باید مورد استفاده قرار گیرد.
 • مدرک تکنسین لیزر را بررسی کنید و مطمئن شوید آموزش های لازم را در خصوص استفاده از لیزر کندلا الکس دیده است.

کارهایی که بعد از سوختگی لیزر مو باید انجام دهید:

از جمله اموری که بعد از سوختگی با لیزر موهای زائد باید انجام دهید، به شرح زیر می باشد:

 • در ابتدا توجه به این نکته مهم است که بروز علائم سوختگی ممکن است حدوداً یک ساعت پس از پایان جلسه لیزر مو خود را نشان دهد. در این زمان احتمالا شما سالن آرایشی یا کلینیک مورد نظر را ترک کرده و به خانه برگشته اید. بنابراین در صورتی که پوست شما بیش از حد قرمز شد و علائم سوختگی روی آن مشاهده کردید حتماً با تکنسینی که لیزر مو را انجام داده تماس بگیرید و از او بخواهید که داروهای مناسب برای ریکاوری و بهبود سوختگی ناشی از لیزر را برای شما تجویز نماید.
 • در صورتی که پس از حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکس دچار سوختگی شدید؛ حتماً باید سالن آرایشی یا کیلینیک مورد نظر را از آسیب دیدگی خود باخبر کرده و به نزدیکترین محل درمانی مراجعه کنید و بدون تاخیر زیادی شروع به درمان آن نمایید. در صورتی که تکنسین لیزر از شما خواست که به سالن برگردید؛ دستورالعمل هایی برای بهبود ناحیه سوخته شده به شما خواهد داد. اما بهتر است با یک متخصص پوست و مو نیز مشورت کنید.

 

آیا اثر سوختگی ناشی از لیزر مو روی پوست باقی خواهد ماند؟!

این سوالی است که بسیاری از افرادی که دچار سوختگی با لیزر شده اند از متخصصان پوست می پرسند. برای پاسخ به این سوال باید بیان شود که سوختگی های ناشی از لیزر مو شدید هستند و اثر آن ها روی پوست در صورتی که به درستی از آن مراقبت نشود؛ باقی می ماند.

در هر صورت باقی ماندن جای سوختگی روی پوست بستگی به شدت آسیب دیدگی و نحوه مراقبت از آن دارد. بنابراین بهتر است تا زمانی که جای سوختگی ناشی از لیزر موها کاملا بهبود یابد؛ توصیه های دارویی متخصص را دقیقا رعایت کنید.

 

کلینیک زیبایی میها واقع در لاهیجان با بروزترین خدمات مراقبت و زیبایی پوست و مو در خدمت شما می باشد.

01341219506-7

09021453930

09113405504

 

سوختگی بعد از لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *