• گیلان ، لاهیجان ، شیشه گران،بهشتی9،ساختمان بهشت،طبقه 2، واحد 3 و 4
  • تلفن تماس :  7 الی 01341219506 | 09021453930
  • شنبه - پنجشنبه   8 صبح - 21 شب

لیزر موهای زائد تا چه اندازه موثر است؟

میزان اثر بخشی  لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد ؟

بیشتر افراد برای به دست آوردن نتیجه ی دلخواه ، به بیش از شش جلسه لیزر مو نیاز دارند. بعضی از افراد باید هفت یا هشت نوبت مراجعه کنند تا نتیجه ی مطلوب را بگیرند. این در حالی است که تعداد جلسات درمانی در برخی دیگر به ده تا دوازده جلسه هم می رسد. با این حال لیزر موهای زائد به طور متوسط شش جلسه زمان می برد و تاثیر آن در بیش تر نواحی بدن دائمی است.

گاهی ممکن است بعد از چند ماه شاهد رشد دوباره ی موهای خود باشید . وقتی این اتفاق می افتد ،  باید چند نوبت دیگر مراجعه کنید تا نتیجه ی دلخواه را بگیرید. دانستن این که چه عواملی بر میزان کارآیی لیزر موهای زائد و مدت زمان درمان شما تأثیر می گذارند ، می تواند در رسیدن به نتیجه ی بهتر مفید باشد. به طور کلی عوامل زیر در میزان اثربخشی لیزر موهای زائد موثر که هر کدام را جداگانه شرح خواهیم داد :

  • جنس و ضخامت موها
  • رنگ مو و نوع پوست
  • چرخه رشد مو افراد
  • نوع دستگاه لیزر
  • میزان مهارت اپراتور لیزر

 جنس و ضخامت موها

لیزر جذب ملانین می شود که رنگ دانه ای در موهای شما است. موهای تیره تر و ضخیم تر ملانین بیشتری دارند. این به این معنی است که درمان با لیزر برای افرادی که موهای تیره تری دارند موثرتر است.

اگر موهای قهوه ای روشن یا بلوند دارید ، به دلیل اینکه لیزر با قدرت کمتری به موهای شما برخورد می کند ، به مدت زمان بیشتری برای درمان احتیاج دارید. اما نگران نباشید؛ با انتخاب درست کلینیک لیزر و مشاور مناسب لیزر موهای زائد حتی در صورت داشتن موهای بلوند نیز می توانید به نتیجه ی دلخواه برسید.

رنگ مو و نوع پوست

به دلیل اینکه فقط رنگ دانه ی مو و نه رنگ دانه ی پوست ، باید نور را جذب کند، رنگ مو و نوع پوست بر کیفیت لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد. لیزر باید بدون اینکه به پوست آسیب برساند، فقط فولیکول مو را هدف قرار دهد. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و رنگ پوست یعنی موهای تیره و پوست روشن بهترین نتیجه را به همراه دارد.

در نتیجه ممکن است افرادی که پوست تیره یا موهای نازکی دارند نسبت به سایرین به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. این افراد  رشد موی سریع تری هم دارند.

لیزر موهای زائد روی رنگ موهایی که نور را به خوبی جذب نمی کنند تاثیر کمتری دارد مثل خاکستری، قرمز، بلوند و سفید. از سوی دیگر خطر آسیب دیدن پوست در افرادی که اختلاف کمی بین رنگ مو و پوست خود دارند بیشتر است . با این حال ، به دلیل پیشرفت دستگاه ها گزینه های مناسب برای درمان با لیزر برای رنگ موهای روشن و پوست های تیره همچنان در حال افزایش یافته است.

چرخه رشد موی منحصر به هر فرد

چرخه رشد مو از سه مرحله مجزا تشکیل شده است. آناژن ، کاتاژن و تلوژن.

 فاز آناژن :

این فاز، مرحله آغاز رشد است. مو به بخش ریشه متصل شده است. پیاز مو دست نخورده است و حاوی رنگ دانه های فراوانی است. در این مرحله لیزر فولیکول مو را غیرفعال می کند ، چون مو به ریشه متصل است. این فاز مرحله ی ایده آل برای لیزر موهای زائد است.

فاز کاتاژن :

این فاز مرحله ی حد واسط است ، پیاز مو دیگر وجود ندارد و قسمت پایین مو رشد خود را متوقف کرده است. این فاز مرحله ی ایده آلی برای غیرفعال کردن فولیکول نیست زیرا مو دیگر به ریشه متصل نیست. در این مرحله موها شروع به ریختن می کنند.

فاز تلوژن :

این فاز آخرین مرحله رشد مو است. به این فاز مرحله ی “استراحت” نیز گفته می شود. پیاز مو دیگر از بین رفته است. موهای موجود در فولیکول توسط موهای جدید در حال رشد “آناژن” بیرون زده می شوند. لیزر در این مرحله هیچ تأثیری روی فولیکول نخواهد داشت زیرا مو دیگر به ریشه متصل نیست.

در زمان درمان، لیزر به محل مورد نظر برخورد می کند. لیزر موهای رنگی را در فولیکول مو تشخیص می دهد. موهای رنگ شده نور را جذب می کنند و انرژی نور را به انرژی گرمایی تبدیل می کنند و این گرما است که باعث متوقف کردن فولیکول از رشد موی جدید یا  همان از بین رفتن فولیکول می شود. برای غیرفعال شدن فولیکول ، موهای رنگ شده باید به ریشه (پاپیلا) متصل باشند، و این زمانی است که مو در مرحله آناژن باشد.

هر سه مرحله به طور همزمان در فولیکول های مختلف اتفاق می افتند. یک رشته مو ممکن است در مرحله آناژن باشد ، در حالی که رشته ی دیگر مو در مرحله تلوژن است. درمان با لیزر موهای زائد تنها در مرحله ای که مو در فاز آناژن چرخه رشد خود قرار دارد مؤثر است و به این ترتیب از رشد موی جدید در فولیکول جلوگیری می کند.

هر رشته موی بدن در هر لحظه در یکی از مراحل  رشد خود قرار دارد. مو دائما در این سه مرحله رشد در گردش است و پس از اتمام چرخه ، دوباره از نو شروع می کند (آناژن) و رشته جدید مو دوباره شکل می گیرد. میزان رشد مو در حدود ۰.۵ اینچ در ماه و ۶ اینچ در سال است. به همین دلیل است که شما به جلسات متعدد نیاز دارید چون در هر جلسه همه ی تارهای موی بدن شما در فاز آنا ژن قرار ندارند. درمان لیزر تا جایی ادامه می یابد که همه ی فولیکول های مو هنگامی که در فاز آنا ژن هستند در معرض برخورد لیزر قرار بگیرند و از بین بروند.

در هر زمان معینی بیست درصد از موهای بدن شما در مرحله آناژن قرار دارد. هشتاد درصد باقی مانده در مراحل کاتاژن یا تلوژن هستند. به همین دلیل است که بعد از هر جلسه لیزر ، به طور متوسط بیست درصد از موهای شما کاهش خواهند یافت. شما بعد از هر جلسه شاهد کاهش موهای خود خواهید بود چون در هر نوبت تعدادی مو در مرحله آناژن هستند.

نوع دستگاه لیزر موهای زائد

در یک کلینیک معتبر و مجهز با کادر درمانی مجرب نوع دستگاه  بر اساس جنس، ضخامت و رنگ پوست و موی شما انتخاب می شود. به کارگیری دستگاه متناسب با ویژگی های شما تاثیر به سزایی در کیفیت درمان لیزر دارد.

ما در کلینیک خانه سفید با بهره گیری از انواع مختلف دستگاه های لیزر با کیفیت و ساخت امریکا طیف متنوعی از طول موج های متفاوت را در اختیار داریم که موجب می شود برای هر نوع پوست بهترین بهره و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را استفاده کنیم.

میزان مهارت اپراتور لیزر مو

هنگامی که به دنبال یک مرکز درمان لیزر موهای زائد هستید حتما باید به میزان مهارت پرسنل کلینیک توجه کنید. اگر تکنسین آموزش کافی ندیده باشد، نتیجه ی مورد نظر را نخواهید گرفت و از سوی دیگر ممکن است در معرض آسیب های پوستی قرار بگیرید .

 می توان گفت مهم ترین عامل در میزان اثربخشی لیزر موهای زائد مراجعه به یک کلینیک معتبر و مجهز به به روزترین روش ها و دستگاه ها و کادر درمانی مجرب و متخصص است . چون یک کلینیک مناسب همه ی موارد ذکر شده را در مورد هر بیمار و به طور اختصاصی ارزیابی کرده و بر اساس آن بهترین  روش درمانی را به کار می گیرد.

اقداماتی که باید بعد از جلسات لیزر انجام شود نیز به اندازه ی مراحل روند درمان اهمیت دارد. توجه به همه مواردی که توصیه شد برای اثر بخشی بیش تر بسیار ضروری است. همچنین در نظر گرفتن این عوامل از بروز هرگونه عارضه جانبی بعد از درمان جلوگیری می کنند.

اگر سؤال دیگری درمورد درمان خود دارید ، حتما با مرکز لیزر ما تماس بگیرید. تیم متخصصان کلینیک خانه سفید آماده ی پاسخگویی به تمام سوالات شما هستند.

در نهایت این نوید را به شما می دهیم که لیزر موهای کاملا زائد موثر است و می توانید با تحقیقات کافی و با توجه به مواردی که ذکر کردیم اثر بخشی آن را افزایش دهید، آن را ایمن تر کنید و از نتایج آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *