مزوتراپی مو چیست؟مدت اثر مزوتراپی مو

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو چیست؟ می توان گفت که مزو مو، یک تزریق برای ریزش مو در  دوزهای بسیار کمی از ترکیبات دارویی، مواد مغذی ، ویتامین های موثر، تنظیم کننده های هورمونی ، اسیدهای آمینه، گشاد کنندهای عروق و غیره در داخل پوست است که سبب تحریک رشد مو می شود. بنابراین به عنوان یک بهترین روش و درمان برای پیشگیری از طاسی و ریزش مو استفاده می شود.

از روش مزوتراپی مو بعد از کاشت مو ، گاهی استفاده می شود، زیرا باعث تقویت و تسریع رشد فولیکول های جدید می شود. با این حال ، می توان از این روش به عنوان یک درمان مستقل بدون کاشت مو قبلی نیز استفاده کرد ، اینکار قبل از ضرورت جراحی کاشت مو ، از ریزش مو جلوگیری می کند.

تزریقات مورد استفاده در مزو بسیار کوچک ، خاص و بدون درد است. آنها درمان های موضعی هستند و منطقه خاصی از بدن را هدف قرار می دهند.

مدت اثر مزوتراپی مو

مدت اثر مزوتراپی مو چقدر می باشد ؟ این سوالی است که اکثر مراجعه کنندگان به کلینیک زیبایی گلدن رویال از ما می پرسند . مزو تراپی مو بافت مو را تحریک می کند، گردش خون را افزایش می دهد و سلول های اپیدرم را بازسازی می کند.

همچنین به عنوان یک درمان مکمل، موثر و مفید پس از پیوند مو انجام می شود. با این حال، نتایج  در مراحل اولیه ریزش مو موثرتر است.

توجه به این نکته بسیار مهم است که مزو در درمان طاسی مردانه تاثیری ندارد. اما از آنجا که پس از انجام پیوند مو باعث تغذیه و مرطوب سازی پوست سر ، افزایش گردش خون، بازیابی تعادل هورمونی ، رفع عفونت ها ، بازسازی سلول های اپیدرم و تقویت فولیکول ها می شود ، بشدت توصیه می شود. این روش موها سالم و روشن تر می کند.

در پاسخ به این سوال که ماندگاری مزوتراپی مو  چقدر است باید گفت مدت اثر مزوتراپی مو دائمی نمی باشدو موقت است و احتیاج به ترمیم دارد. در وتقع بعد از طی کردن جلسات معین شده توسط پزشک و بهبود وضعیت موها، هر چند وقت یکبار با فواصل مشخص بایستی نسبت به تکرار مزوتراپی اقدام نمایید و در غیراینصورت اثرات مزوتراپی مو در طولانی مدت برای سال ها، ماندگار نمی ماند.

مزوتراپی مو چیست؟

مراقبت ها قبل و بعد مزوتراپی مو

قبل و بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد؟ قبل از این عمل سعی کنید از خوردن داروهای مراقبتی و تقویتی اصلا استفاده نکنید ، ۲۴ ساعت قبل از مزوی موی سر اصلا به کف سر خود روغن تقویت کننده مو و انواع شامپوها را نزنید. بعد از مزوتراپی مو سعی کنید در معرض نور آفتاب قرار نگیرید ، ورزش نکنید و همچنین در معرض آلودگی قرار نگیرید.
مراقبت های قبل از مزوتراپی مو مراقبت های بعد از مزوتراپی مو
حتما کف سر خود را از شب قبل بشویید برای شست وشو از آب گرم استفاده نکنید
عدم مصرف آسپیرین یا ایبوپروفن ۴۸ ساعت قبل از مزوتراپی مو تا ۴۸ ساعت بعد از انجام فعالیت های ورزشی بپرهیزید
۲۴ ساعت قبل از مصرف مواد آرایشی و یا حالت دهنده مو، کراتینه و … استفاده نکنید.  تا۲۴ ساعت، از مصرف داروهای ضد التهاب (آسپیرین یا پروفن) ، ویتامین E خودداری نمایید.

مزایای مزوتراپی سر

 • هزینه بسیار ارزان در مقایسه با سایر روش ها مثل کاشت مو
 • درصد موفقیت آن بسیار بالاست
 • مدت جلسات درمانی کوتاه است
 • تزریق، نسبتا آسان و بدون درد است
 • در کوتاه ترین زمان نتیجه آن را میبینید
 • موهای شما ضخیم تر و براق تر می شوند
 • عوارض جانبی بسیار کمی دارد
 • داروها به صورت موضعی تجویز می شوند.
 • در دوزهای کم تجویز می شوند.
 • خطر بروز عوارض ناچیز است.
 •  نتایج سریع و موثر هستند.

کلینیک زیبایی میها واقع در لاهیجان با بروزترین خدمات مراقبت و زیبایی پوست و مو در خدمت شما میباشد.

01341219506-7

09021453930

09113405504

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *