بهترین روش های جوانسازی پوست صورت

با افزایش سن، یکی از واضح ترین تغییراتی که در ظاهر افراد ایجاد می شود، ظهور چین و چروک در پوست صورت به دلیل از بین رفتن چربی و خاصیت کشسانی پوست است. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی به راحتی می توان اثرات افزایش سن و پیری را تا حد زیادی کاهش داد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین روش های جوانسازی پوست صورت آشنا کنیم.

 

هر آنچه که در مورد پیرپوستی باید بدانید

 

عوامل تاثیر گذار در پیرپوستی چیست؟

برای استفاده از بهترین روش های جوانسازی پوست، قبل از هر چیز باید مشکل شناخته شود تا روش درمان درست تجویز شود. در میان عوامل متعددی که روند پیری پوست صورت را تسریع می کنند، عواملی مانند آفتاب، سیگار و به طور کلی آلودگی های محیط اطراف، بیشترین نقش را در سرعت بخشیدن روند پیری صورت دارند.مهمترین عوامل پیر شدن پوست عبارتند از:

اشعه ماورای بنفش
استرس و مشکلات عصبی
آب و هوای خشک و سرد
بیماری های عفونی درونی
عدم رطوبت کافی در پوست صورت
استفاده از شوینده های نامناسب با نوع پوست
استفاده از محصولات آرایشی نامناسب
از کجا بفهمیم که دچار پیرپوستی شده ایم؟
ظهور نشانه های افزایش سن در پوست صورت از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. به عبارت دیگر، برخی از افراد در سن 25 سالگی با نشانه های پیرپوستی مواجه می شوند، در حالی که برخی دیگر تا سن 30 سالگی با مشکل خاصی رو به رو نمی شوند. به همین دلیل بهتر است که شما با نشانه های پیری پوستی آشنایی داشته باشید تا بدانید که با عوارض آن مواجه هستید یا نه!

 

چین و چروک

به طور معمول بعد از 25 سالگی، اولین نشانه ای که از افزایش سن در پوست صورت ظاهر می شود، چین و چروکی است که در قسمت های مختلف، مانند لب، پیشانی، زیر چشم و … نمایان می شوند. به عبارت دیگر بعد از این سن شما با خندیدن، اخم کردن و حتی ابرو بالا انداختن شاهد چند خط در صورتتان خواهید بود.

افتادگی پوست

یکی از عوامل اصلی که باعث شکل گیری فرم صورت می شود، چربی موجود در پوست صورت است. با گذشت زمان میزان این چربی در پوست کاهش یافته و باعث ایجاد افتادگی در پوست صورت می شود.

از بین رفت حالت کشسانی پوست

پوست صورت از دو ماده اصلی به نام کلاژن و هیالورونیک اسید تشکیل شده است. ترکیب این دو ماده باعث ایجاد حالت کشسانی در پوست صورت می شود. اما به مرور زمان میزان تولید این دو ماده کاهش چشمگیری یافته و پوست حالت کشسانی خود را از دست می دهد. همین مسئله باعث می شود که چین و چروک ها حالت عمیق تری پیدا کرده و رفع اثر آنها مشکل تر شود.

بروز انواع مشکلات پوستی

زمانی که پوست از حالت سالم خود فاصله بگیرد، در مقابل عوامل بیرونی آسیب پذیری بیشتری پیدا می کند. به همین دلیل با قرار گرفتن در معرض آفتاب، آلودگی هوا و … اختلالات رنگدانه ای مانند لکه های پوستی در پوست ظاهر می شوند.

به خاطر داشته باشید که هیچ از یک از نشانه های پیرپوستی به یک باره نمایان نشده و برای هر کدام چندین سال بسته به ژنتیک شما زمان می برد، تا به طور کامل ظاهر شوند. بنابراین هرچه که هر یک از این موارد در سن پایین تری شناخته شوند، متدهای درمانی برای جوانسازی پوست صورت جهت جلوگیری از پیشرفت و کاهش اثر پیری تاثیر بهتری خواهند داشت.

پیری پوست کدام یک از لایه های پوستی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

لایه بیرونی (اپی درم)

لایه بیرونی پوست تشکیل شده از چند لایه سلول و چربی است که با افزایش سن خیلی سریع چربی ذخیره شده در خود را از دست داده و نسبت به عوامل بیرونی که در بخش قبل اشاره کردیم، حساس تر می شود. در نتیجه به دلیل ایمنی از دست رفته ، مشکلاتی مانند لکه، انواع خالو … در پوست صورت ظاهر می شوند.

لایه میانی (درم)

لایه میانی همان لایه ای است که از کلاژن و اسید هیالورونیک تشکیل شده است که با شروع پیری، تولید این مواد کاهش پیدا کرده و پوست حالت خشک و خنثی پیدا می کند. در صورتی که اثر افزایش سن به این لایه از پوست برسد، به دلیل کمبود آب در پوست، مویرگ های خونی کوچک پوست نیز حالت شکننده ای پیدا می کنند.

لایه زیرپوستی (هیپو درم)

بخش عمده ای از بافت و چربی پوست در لایه سوم قرار دارد. زمانی که اثرات پیری پوست وارد این لایه شود، ظهور چین و چروک های عمیق مسئله ای دور از انتظار نیست. چرا که آسیب شدیدی به پوست وارد شده که درمان و جبران آن کار ساده ای نیست!

بهترین روش های جوانسازی پوست صورت

 

جوانسازی پوست صورت با لیزر فرکشنال CO2

در میان روش های مختلفی که برای بازسازی آسیب وارد شده به پوست صورت وجود دارد، استفاده از روش هایی که لیزر در آنها دخیل است، بهترین تاثیر را در زمینه کاهش تاثیر پیری و افزایش سن دارند. لیزر فرکشنال CO2 به عنوان یکی ازبهترین روش های جوانسازی پوست صورت در نظر گرفته می شود چرا که به خوبی می تواند روند تولید کلاژن را چه در لایه های بیرونی و چه درونی تسریع کند. البته بسیاری از افراد به دلیل مراقبت و دوران ریکاوری بعد از انجام این کار، تصور می کنند شرایط سختی پیش رو داشته و سراغش نمی روند! چرا که در برخی موارد محلی که لیزر روی آن انجام شده است توسط پزشک پانسمان می شود. بعد از باز شدن پانسمان نیز باید با استفاده از کرم های مخصوص محل را چرب نگهداشت تا از ایجاد زخم و لکه جلوگیری شود. بنابراین با استفاده از این شیوه بازسازی پوست می توانید نتایج درمانی زیر را انتظار داشته باشید:

یکنواخت کردن لایه سطحی پوست
روشن کردن پوست
کم شدن لکه و کک و مک
بسته شدن منافذ پوست صورت
افزایش تولید کلاژن
بازسازی پوست و محکم شدن آن
برگشتن حالت کشسانی پوست صورت
به تاخیر انداختن روند پیری

از لیزر فرکشنال CO2در چه موارد درمانی می توان استفاده کرد؟

رفع چین و چروک عمقی در هر بخشی از بدن مانند پوست گردن
افزایش حجم قسمت های مختلف بدن مانند واژن
از بین بردن لکه های پوستی مانند لکه های بازو
از بین بردن جای جوش
مزایای انجام لیزر

نداشتن خطر عفونت
از بین بردن افتادگی پوست
از بین بردن هر نوع ضایعه پوستی
بهبود کیفت پوست در طولانی مدت
حل مشکل پوست به صورت ریشه ای

جوانسازی صورت با جدیدترین لیزر موجود در ایران

Clear + Brilliant یک درمان ملایم است که از تکنولوژی لیزر فرکشنال استفاده می کند تا از علائم اولیه پیر شدن پوست جلوگیری کند. سیستم لیزر سی اند بی مبتنی بر تکنولوژی پیشرفته با درمانی ساده و بسیار سریع می باشد و از اثراتی که زمان و محیط می تواند بر روی پوست داشته باشد و موجب پیری پوست شود جلوگیری می کند. C&B با ایجاد میلیون ها ناحیه درمان میکروسکوپی در لایه های بالای پوست ، پوست آسیب دیده را با بافت سالم جایگزین می کند و پوست جوان تر به نظر می رسد.

 

بازسازی پوست صورت با استفاده از میکرونیدلینگ

در این شیوه درمان، هدف بهبود مشکلات لایه دومی پوست است. به عبارت دیگر در جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ هدف افزایش تولید کلاژن در لایه دومی پوست است. به همین دلیل با استفاده از یک دستگاه خاص که از سوزن های کوچک تشکیل شده است، برای تحریک پوست جهت تولید کلاژن استفاده می شود.

 

لیفت و محکم سازی پوست صورت با استفاده از دستگاه ترماژ بلوتاچ

دستگاه آمریکایی ترماژ سی پی تی بلوتاچ قوی ترین (دستگاه ) رادیو فرکانسی جهان است این دستگاه با داشتن جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برای خنک کردن سطح پوست لیفتینگ چشم را بدون هیچ عارضه ای و حتی در یک جلسه فراهم کرده است. این دستگاه جایگزین بسیار خوبی برای جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می باشد. ترماژ سی‌پی‌تی، از جمله موفق ترین تکنولوژی‌های مورد استفاده برای رفع چین و چروک و افتادگی پلکها بدون جراحی است.

 

تزریق ژل یا پر کننده ها برای جوانسازی پوست صورت

تزریق ژل یا پر کننده یکی از روش های ساده و تقریبا ارزان قیمت است که در ایران به عنوان یکی بهترین روش های جوانسازی پوست صورت شناخته می شود. در ساختار ژلی که برای تزریق به پوست استفاده می شود، از موادی مانند کلاژن، اسید هیالورونیک و مواد دیگری مانند پلی متیل متاکریلات استفاده می شود.

از تزریق ژل یا پر کننده ها در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

از بین بردن خطوط صورت در قسمت های مختلف مانند بین ابروها، پیشانی، لب، دور چشم و …
افزایش حجم لب و گونه
از بین بردن جای جوش و آکنه
از بین بردن جای زخم و سوختگی
ایجاد زاویه فک

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

بر خلاف سایر روش های گفته شده در این روش هدف بازسازی و افزایش تولید کلاژن نیست. در این روش با استفاده از تزریق ماده ای که به عنوان سم شناخته می شود، بخشی از عصب های پوست صورت به طور موقتی فلج شده و میزان چین و چروک های صورت کاهش می یابد. شاید یکی از مواردی که باعث شده است این شیوه درمان به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت در نظر گرفته شود، عدم نیاز به سپری کردن دوره ریکاوری بعد از انجامش است.

بهترین زمان برای حفظ جوانی پوست

دلایل افتادگی پوست و روش های درمان آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *